За ініціативи депутата Житомирської обласної ради відкрито дошки видатним землякам

39 листопада у Житомирі в колі митців, за підтримки депутата обласної ради Олени Галагузи, відкрито дошки видатним землякам, почесним громадянам м. Житомира (посмертно) Миколі Сціборському та Олегу Ольжичу. 

Дошка Сціборському встановлена на приміщенні обласного управління статистики по вул. Сціборського, 6. Виготовлена з мармуру із написом із золотових літер, скульптор – учасник АТО Ігор Сень, ініціатор – Юрій Градовський. Скульптор Василь Фещенко та дизайнер Юрій Дубінін виготовляли із бронзи дошку Ольжичу, яку вкрали на початку 2010-х років на брамі Свято-Успенського собору. Саме тут у 1907 р. було охрещено Олега Ольжича. Дошку відновлено за ініціативи депутата Житомирської обласної ради, голови постійної комісії з гуманітарних питань Олени Галагузи.

Поступово Житомирщина і обласний центр відроджують національну пам’ять. Варто відзначити, що ці проекти втілювали у життя не просто скульптори, а патріоти, для яких національна ідея – не пусті слова. До речі, щодо дошки Ольжичу був опір з боку осіб, які називають себе краєзнавцями, хоча йшлося насамперед про відновлення пам’ятки місцевого значення. Щиро дякую усім, хто сприяв у реалізації патріотичних та естетичних проектів, які вже увійшли в історію Житомирщини”, - наголосила Олена Галагуза.

09 11 18 1

09 11 18 2

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2