Житомирська обласна рада долучилась до всесвітнього флешмобу на підтримку «сонячних» дітей

001aaaaaaaaakcia1У Всесвітній день людини із синдромом Дауна, який відзначається 21 березня, голова обласної ради Володимир Ширма, його заступник Максим Вілівчук, депутати обласної ради Олексій Шавлович, Григорій Сташенко, Юрій Бовсунівський та весь колектив виконавчого апарату Житомирської обласної ради долучились до всесвітнього флешмобу #LotsOfSocks.

Акція покликана привернути увагу суспільства до людей із синдромом Дауна. Суть флешмобу полягає у придбанні кольорових шкарпеток, кошти від їх продажу буде спрямовано на освітні програми для таких особливих дітей. 

Уперше Всесвітній день людей з синдромом Дауна був проведений у 2006 році, його ініціаторами стали Європейська асоціація Даун-синдром та Всесвітня асоціація Даун-синдром. У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня). Цього дня бажаючі надягають різнокольорові шкарпетки або просто прив'язують їх до сумки, коляски чи одягу на знак підтримки «сонячних» дітей.

Варто додати, що синдром Дауна – це генетична аномалія, якій притаманна додаткова хромосома 21. Люди з синдромом Дауна мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Синдром відомий ще з 1866 року й названий за ім’ям англійського лікаря, який його відкрив і описав, але причини виникнення патології були відкриті вченими-генетиками лише у ХХ столітті.

001aaaaaaaaakcia1

001aaaaaaaaakcia2

001aaaaaaaaakcia3

001aaaaaaaaakcia4

001aaaaaaaaakcia5

001aaaaaaaaakcia6

001aaaaaaaaakcia7

001aaaaaaaaakcia8

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2