Володимир Ширма долучився до відзначення Дня вишиванки

00aadenvysh20У Житомирі 16 травня, як і по всій Україні, відзначають Всесвітній день вишиванки. На майдані ім. С.П. Корольова за участі усіх охочих відбулась вишивана акція «Українці, єднаймося», до якої долучились й голова обласної ради Володимир Ширма та депутат обласної ради Ірина Костюшко.

Під час заходу усі присутні виконали Гімн України та послухали виступи Поліського академічного ансамблю пісні й танцю ім. І. Сльоти «Льонок». Цього дня з нагоди свята на вулиці Михайлівській вихованці закладів професійно-технічної освіти проведуть танцювальний вишиваний флешмоб «Ми – майбутнє України!» та відбудеться урочиста спільна вишивана хода за участі національних товариств міста та культурно-мистецький фестиваль національних товариств і концертна програма.

Володимир Ширма привітав жителів області зі святом у соціальній мережі Facebook: «Вишиванка для мене — це наша національна ідентичність, це генетичний код українського народу, код нашого минулого, теперішнього і майбутнього. Зі святом! З Днем вишиванки!».

Довідково. Вишиванка для українців – могутній символ благополуччя в родині, а свято вишиванки символізує національну єдність. У цей день влаштовують марші вишиванок по всій Україні. Ідею акції Всесвітній день вишиванки в 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету ім..Ю. Федьковича Леся Воронюк, яка запропонувала одногрупникам і студентам вибрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку їх одягли кілька десятків студентів і кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Варто додати, що здавна вишиванка є не тільки традиційним українським одягом, а й оберегом. Символи і кольори, які використовуються при вишивці, володіють певним змістом. Традиційно вишивали дівчата, які готували собі посаг, збираючи його в спеціальну скриню. Небагата дівчина могла похвалитися 30-40 сорочками, середнього достатку – 50-70, а багаті – 100. Сорочку для немовляти вишивала мама чи бабуся, під час роботи співали пісні і молилися. Вважалося, що так вишиванка стає справжнім оберегом.

00aadenvysh11

00aadenvysh2

00aadenvysh3

00aadenvysh4

00aadenvysh5

00aadenvysh6

00aadenvysh7

00aadenvysh8

00aadenvysh9

00aadenvysh10

00aadenvysh12

00aadenvysh13

00aadenvysh14

00aadenvysh15

00aadenvysh16

00aadenvysh17

00aadenvysh18

00aadenvysh19

00aadenvysh20

00aadenvysh1

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2