Володимир Ширма привітав пасічників Житомирщини

8Напередодні Дня пасічника 16 серпня в обласній раді привітали бджолярів з усієї області.

Голова обласної ради Володимир Ширма та заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Лагута  відзначили кращих представників цієї галузі.

«У бджільництві працюють люди одержимі ідеєю, для яких це і «хобі» на все життя. У мене також є невеличка пасіка на 12 бджолосімей. То ж про непростий труд пасічника я знаю не зі слів », - зазначив під час зустрічі Володимир Ширма.

Директор департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації Віктор Градівський запропонував  підготувати та подати на розгляд сесії обласної ради звернення до центральних органів влади щодо введення у шкільні меню та меню дитячих садків меду за прикладом Японії.

Цю думку підтримали і Володимир Ширма , і Ярослав Лагута, адже таким чином держава може простимулювати і підтримати українських бджолярів.

Для ефективної робот галузі бджільництва в області функціонує агрофірма «Бджоловод ЛТД», яка здійснює виробництво пасічного інвентарю, вощини, спорядження пасічника, веде підготовку пасічників-аматорів та має спеціалізовані магазини. А керівник агрофірми Юрій Кулаков запатентував воскопрес «ВК-1».

Нагадаємо, що 9 серпня з метою популяризації вживання продуктів бджільництва на вулиці Михайлівській у Житомирі було проведено обласний ярмарок Меду.

За інформацією департаменту  агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації усі бджологосподарства регіону виробляють до 8 тисяч тонн меду на рік. Житомирщина є лідером з виробництва меду та різноманітної продукції бджільництва.

Середня продуктивність пасік на Житомирщині – 41 кг солодкої продукції з бджолородини. Натомість по Україні цей показник не вищий за 24 кг.

У розрахунку на одного жителя припадає 6,3 кг меду, тоді як науково обґрунтована норма споживання меду однією людиною 1,1 кг\рік. Забезпеченість жителів області цим продуктом більше у 6 разів у порівнянні з іншими областями.

 

1

1

1

1

1

1

1

1

1

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2