Обласні депутати обговорили з народними депутатами України проблеми Житомирської області

01Проблемні питання Житомирської області обговорили 16 вересня голова обласної ради Володимир Ширма та голови фракцій в обласній раді на зустрічі з новообраними депутатами Верховної Ради України. Серед присутніх народних депутатів були Володимир Арешонков, Ігор Герасименко, Богдан Кицак, Сергій Кузьміних та Юрій Павленко. Також участь у зустрічі взяв голова облдержадміністрації Віталій Бунечко.

Володимир Ширма довів до відома народних депутатів найгостріші та найболючіші проблеми Житомирщини, серед яких обласний онкологічний диспансер. Зокрема придбання комп’ютерного томографа, а також лінійного прискорювача та будівництво бункера для нього - на всі ці потреби необхідно понад 120 млн грн.

  • «Обласний онкологічний диспансер наразі знаходиться в найгіршому стані порівняно з іншими такими закладами України. Потребує оновлення як саме приміщення, так і медичне обладнання. Якщо ремонті роботи ми поступово робимо, то придбання обладнання – це для області непідйомна сума: 20 млн грн – КТ, 70 млн грн – лінійний прискорювач, 30 млн грн - на бункер», - поінформував Володимир Ширма і навів сумну статистику: «На обліку в онкодиспансері наразі перебуває понад 31 тис. хворих, щорічно онкологію виявляють у 4 тис. жителів області, половина з них помирає до року».

Обговорили й незадовільний стан автомобільних доріг загального значення державного користування. Зокрема,  дороги М21 «Виступовичі – Житомир-Могилів-Подільський». На ремонт всієї протяжності  цієї дороги  потрібно 4 млрд грн. Ще одна проблемна дорога  - це Р49 «Виступовичі – Коростень - Новоград-Волинський - Шепетівка», за оцінками фахівців на її ремонт на території області потрібно 500 млн грн.

Розповіли народним обранцям й про екологічну проблему. Це стосується перш за все забруднення річок Хомора та Случ зворотними водами ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», а також річки Гнилоп’ять у Бердичеві.

  • «Щодо підприємства, то неодноразово проходили акції, направлялись звернення до правоохоронних та екологічних структур, центральних органів влади, аби привернути увагу до проблеми та до функціонування фабрики, але поки що безрезультатно. Що стосується Бердичева, то там на завершення будівництва очисних споруд потрібно 70 млн грн», - розповів про проблеми Володимир Ширма і зазначив, що є ще багато інших питань, але їх область поступово намагається вирішувати, проте озвучені проблеми без допомоги держави вирішити неможливо.

Насамкінець усі учасники наради дійшли згоди, що такі зустрічі необхідно проводити регулярно, мати тісну комунікацію і об’єднавшись, спільними зусиллями допомагати Житомирщині та її жителям.

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

05

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2