Робоча група продовжила роботу над проєктом Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027

1 24Про проєкт Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року говорили 16 жовтня на  засіданні робочої групи.  Участь в обговорені взяли перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, заступник голови облдержадміністрації Наталія Остапченко, депутати обласної ради, представники ОТГ та бізнесу.

Інформувала про проєкт начальник управління промислової політики та програмування територіального розвитку департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації Людмила Кучер.

Під час засідання учасники розглянули результати аналізу основних тенденцій та проблем соціально-економічного розвитку Житомирської області, проєкт сильних та слабких сторін Житомирської області, можливостей і загроз (SWOT-аналіз), проєкти стратегічного бачення, стратегічних, операційних цілей та завдань розвитку Житомирської області на період до 2027 року. Після презентації аналізу області учасники обговорили питання, що на їх думку мають бути включені у дану стратегію.

Сергій Крамаренко зосередив увагу на тому, що у даній Стратегії не враховані екологічні аспекти. «В області не розв'язана проблема з промисловими відходами. Це надзвичайно важливе питання, якщо ми плануємо розвивати промисловість, а дані перспективи вказані у проєкті документу. Зміни клімату, всихання лісових насаджень, питна вода  - це всі питання, що мають бути проаналізовані.  Відсутній аналіз  радіоактивного забруднення територій, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Це ті речі, які потрібно врахувати. Лише комплексний підхід оцінки усіх чинників, в тому числі  екологічних, дозволить створити дійсно дієву Стратегію розвитку регіону. Сподіваюсь, на наступному засіданні робочої групи ми вже не будемо повертатись до цих питань і вони будуть доопрацьовані».

Нагадаємо, що це вже третє засідання робочої групи, всі попередні зауваження враховані у теперішній редакції. Робота щодо проєкту триває.

Також було розглянуто питання критеріїв відбору проєктних ідей для формування Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року. Дані проєктні пропозиції можна подати до департаменту агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації до 11 листопада.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади державної регіональної політики», п. 3 Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 932 (зі змінами), з метою визначення стратегічних пріоритетів розвитку області до 2027 року на 22 сесії обласної ради було прийняте рішення про створення робочої групи з розроблення Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року.

1 4

1 13

1 15

1 10

1 1

1 2

1 5

1 6

1 7

1 8

1 11

1 16

1 17

1 21

1 26

1 27

1 32

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2