Володимир Ширма привітав Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка зі 150-річним ювілеєм

20Коростишівський педагогічний коледж ім. І. Я. Франка відзначає 150 років від дня заснування. З цієї нагоди 15 листопада відбувся урочистий захід, під час якого відзначили кращих викладачів закладу.

Колектив коледжу привітали гості, серед яких голова обласної ради Володимир Ширма. Він наголосив на тому, що навчальний заклад вже півтора століття закладає фундамент майбутньої педагогічної еліти.

  • «Педагогу батьки довіряють найдорожче – дітей. Зараз в закладі навчаються 530 студентів, які потім виховуватимуть наступні кілька поколінь дітей. Тому закликаю завжди пам’ятати про ту велику і почесну місію, яку виконує в сучасному світі вчитель, особливо вчитель початкових класів. Саме ви є одними з тих, хто впливає на сьогодення і майбутнє підростаючого покоління. Вихователь завжди має бути взірцем, об’єктом наслідування для своїх підопічних», - сказав Володимир Ширма.

Очільник депутатського корпусу вручив грамоти та подяки обласної ради працівникам закладу, а також відзнаку обласної ради «Честь і слава Житомирщини» - керівнику коледжу Василю Морозу.

Довідково. Коростишівський педагогічний коледж ім. І.Я.Франка - самостійний вищий навчальний заклад першого рівня акредитації в державній системі освіти, який здійснює підготовку вчителів початкових класів у денній та заочній формах навчання, трудового навчання та вчителів фізичної культури з денною формою навчання. Це один із найстаріших педагогічних осередків України, який протягом 150 років підготував більше двадцяти тисяч педагогів Центрального регіону України.

Коледж створений 22 жовтня 1869 року під назвою «Учительська семінарія Південно-Західного краю», де здійснювалась підготовка вчителів початкових класів. 3 серпня 1873 року «Учительська семінарія Південно-Західного краю» була переведена в Коростишів Радомишльського повіту Київської губернії і стала іменуватись Коростишівською учительською семінарією. У 1924 році педкурсам було присвоєно ім'я І.Я.Франка. З 1944 року навчальний заклад одержує назву і статус педагогічного училища. У 1958 році розпочато підготовку вчителів трудового навчання та креслення. 24 жовтня 2003 року рішенням дев'ятої сесії Житомирської обласної ради XXIV скликання за №292 Коростишівське педагогічне училище ім. І.Я.Франка реорганізоване в Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка. 

З 2004 року колектив навчального закладу очолює Заслужений працівник освіти України Василь Мороз.

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

03

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2