На Житомирщини планують змінити підхід до харчування дітей в школах і дитсадках

11Під час 29-ї сесії обласної ради 18 грудня депутати затвердили обласну програму «Дітям Житомирщини – безпечне та якісне харчування», яка розрахована на три роки.

Завдяки виконанню програми діти в освітніх закладах мають отримувати повноцінне, якісне та збалансоване харчування. Для цього заплановано виконання низки заходів, зокрема забезпечити постачання в освітні заклади безпечних та якісних продуктів харчування і сировини, покращення роботи мережі харчоблоків закладів освіти, зокрема оновлення їх матеріально-технічної бази, впровадження сучасних новітніх технологій приготування страв, у тому числі за оновленими рецептурами, забезпечення виконання норм харчування дітей у різних типах закладів з урахуванням вікових особливостей та енергозатрат дітей та інше.

Як зазначається у програмі, аналіз захворюваності дітей свідчить про неналежне харчування в закладах освіти, його незбалансованість та не раціональність. Внаслідок цього у Житомирській області протягом останніх 5 років відмічається негативна тенденція з погіршення показників здоров'я школярів. Також не забезпечується фізіологічних норм харчування дітей через недостатнє фінансування закладів освіти. Зокрема, у закладах загальної середньої освіти області вартість харчування 1 дитини в день знаходиться в межах 13-18 грн, в результаті чого норми харчування виконуються в середньому на 70%. У закладах дошкільної освіти області при 3-разовому харчуванні вартість одного дня харчування знаходиться у межах 20-35 грн, причому, 40% даної вартості у сільській місцевості та 60% - у містах – складає батьківська доплата, решта – бюджетні кошти. Таке фінансування не забезпечує виконання натуральних норм.

Загальний обсяг програми на три роки становить понад 101 млн грн. На 2020 рік буде передбачено більше 42 млн грн., з яких майже 13,5 млн грн. – кошти державного бюджету, решта суми – обласний бюджет, у 2021-2022 роки планується витратити по 29,2 млн грн коштів обласного бюджету. Також у межах можливостей до фінансування заходів програми можуть долучатися й місцеві бюджети.

Нагадаємо, що розпочала свою роботу 29 «бюджетна» сесія обласної ради.

Фоторепортаж з 29-ї сесії обласної ради можна переглянути в рубриці «Фотогалерея».

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2