Житомир відзначив День Соборності України ланцюгом єдності та патріотичною ходою

05Житомир 22 січня відзначив День Соборності України - 101-у річницю проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, духовенства, громадськості.

З нагоди свята сотні житомирян утворили від вулиці Михайлівської до майдану ім. С.П. Корольова «Живий ланцюг єдності» та пройшли у супроводі військового оркестру святковою патріотичною ходою до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв та військових, спільно виконали Гімн України та поклали квіти до пам’ятного знаку.

«Після майже трьох десятків років Незалежності, в українському календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст – це мрія українців на вільне життя в самостійній, соборній, незалежній державі. Тому День Соборності України покликане виховати у нас почуття єднання і свободи в незалежній країні. Ми всі маємо розуміти, що Україна – єдина і неподільна», - сказав голова обласної ради Володимир Ширма.

Варто нагадати, що Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки було проголошено 22 січня 1919 року. Цього дня згадується й інша подія, що відбулася за рік до того – 22 січня 1918 року було прийнято IV Універсал Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки від Росії. «...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу», - йдеться в Універсалі.

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

04

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2