Гуманітарна комісія дала старт підготовки до чергової сесії обласної ради

01Депутати обласної ради 21 лютого розпочали підготовку до чергової 30-ї сесії обласної ради. Цього дня обласні депутати працювали у постійній комісії з гуманітарних питань, у роботі якої взяли участь керуюча справами виконавчого апарату обласної ради Раїса Гула та заступниця голови облдержадміністрації Віра Рогова.

Профільна комісія заслухала та погодила звіт голови облдержадміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку області на 2019 рік, звіт про виконання бюджету області за 2019 рік і зміни до обласного бюджету на поточний рік тощо.

Депутати розглянули звернення комунального вищого навчального закладу «Бердичівський медичний коледж», колектив якого просить дозволити присвоїти закладу ім’я Юрія Спіженка.

  • «Юрій Спіженко – видатна особистість, його професійна діяльність пов’язана з Житомирщиною. Він починав як лікар-інтерн у Бердичівській центральній міській лікарні, був завідувачем відділу охорони здоров'я Житомирського облвиконкому і  першим  міністром охорони здоров'я України. Ця людина започаткувала багато новітнього, займалась благодійністю, багато чого зробила для Житомирської області», - розповіла керуюча справами виконавчого апарату обласної ради, депутатка Раїса Гула.

Депутати підтримали це звернення про присвоєння імені Юрія Спіженка, але до цього навчальний заклад має привести Статут у відповідність до норм Закону України «Про фахову передвищу освіту», який прийнято наприкінці минулого року.

З-поміж іншого, профільна комісія взяла до відома відповіді ОТГ, що надійшли на звернення депутатів обласної ради щодо забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які озвучила голова комісії Олена Галагуза.

  • «Відповіді громад мене вразили. У більшості об’єднаних територіальних громад ще тільки думають про те, хто має займатися питаннями прав дітей, у деяких громадах взагалі вивчають доцільність створення служб у справах дітей. Хоча в кожній ОТГ повинна бути або служба у справах дітей, або уповноважена особа, яка виконує функції служби у справах дітей. Це лякає, що у громадах таке ставлення до дітей. Фактично діти залишаються без супроводу, немає можливостей оформити опікунство або усиновлення. Тому в цьому питанні має бути тісна комунікація між райдержадміністраціями та об’єднаними територіальними громадами», - поінформувала комісію депутатка.

Своєю черговю т.в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталія Пилипчук розповіла, що «з 56 об’єднаних територіальних громад у 17 ОТГ вже створено служби у справах дітей, і на 7 громад реально передано всі необхідні документи від райдержадміністрацій. У першому кварталі ще до 5 ОТГ має бути передано справи від райдержадміністрацій. І це питання перебуває на контролі».

Також депутати заслухали інформацію про впровадження на Житомирщині послуги патронатної родини.

  • «На Житомирщині діє 4 патронатні родини, до яких влаштовано наразі 7 дітей. Ми розуміємо, що не всі готові брати дітей під патронат, але ми будемо проводити велику роз’яснювальну роботу. Зокрема на розширене засідання координаційної ради, яке відбудеться в березні, запросимо у тому числі голів ОТГ, і будемо обговорювати це питання, яке є одним із пріоритетних в державі», - розповіла Наталія Пилипчук.

Усього профільна комісія опрацювала майже 20 питань порядку денного.

Нагадаємо, що 30-а сесія обласної ради запланована на 5 березня, а графік засідань постійних комісій можна переглянути у рубриці «Підготовка до чергової сесії обласної ради».

04

04

04

04

04

04

04

04

04

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2