Як отримати допомогу по частковому безробіттю: відбувся семінар для комунальних підприємств обласної ради

40В управлінні майном виконавчого апарату Житомирської обласної ради 22 травня було проведено  відеоконференцію з керівниками комунальних підприємств обласної ради щодо можливості отримання ними допомоги по частковому безробіттю у разі припинення або скорочення діяльності через карантин.

У спільній власності територіальних громад області на даний час перебуває 24  юридичні особи – суб’єкти підприємництва. Як зазначив начальник управління майном Володимир Казьмірик, сім із них прийняли розпорядчий документ про зупинення (скорочення) діяльності в період карантину і мають право на отримання такої допомоги. А КП  «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» вже скористалось цією можливістю.

В ході відеоконференції  керівництво комунальних підприємств обласної ради отримали детальні роз’яснення порядку надання допомоги по частковому безробіттю підприємствам з числа малого і середнього бізнесу. Фахівці обласного центру зайнятості поінформували, що скористатись фінансовою допомогою можуть роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які не припинили трудові відносини з найманими працівниками у зв'язку із зупинкою чи скороченням своєї діяльності через карантинні обмеження, і не мають заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску останні 6 місяців.

Отож, розмір виплат встановлюється із розрахунку двох третин тарифної ставки/окладу працівника, але він не вище – 4723 грн.
Поінформовано представників комунальних підприємств і про законодавчі зміни в порядку отримання допомоги по частковому безробіттю, які набудуть чинності після їх офіційного оприлюднення. Йдеться, передусім, про подовження терміну з 30 до 90 днів після зупинки діяльності, упродовж яких роботодавець може подати документи на отримання допомоги.
Також можливість скористатись державною підтримкою надана і підприємцям без найманої праці, а сама сума допомоги не буде оподатковуватись.

39

39

39

39

Пресслужба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2