Долю двох обласних санаторіїв обговорили на виїзних засіданнях робочої групи

DSC03069Депутати облради у складі робочої групи, яку очолив заступник голови обласної ради Володимир Ширма, завітали до комунальних закладів Житомирської ОР: обласного багатопрофільного спеціалізованого фтизіопульмонологічного санаторію «Лісова казка» та Обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Лісовий берег».

Робоча група була створена враховуючи рекомендації спільного засідання постійних комісій обласної ради з питань бюджету та фінансів, з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

«Лісова казка» серед 11 підопічних установ облради, які не потрапили під фінансування НСЗУ. На повне забезпечення діяльності закладу у рік необхідно 18 млн грн.

За словами директора санаторію Романа Українця, у «Лісовій казці» проходили лікування та реабілітацію діти та дорослі із захворюваннями органів дихання. Також минулого року комунальний заклад було визначено місцем обсервації жителів Житомирщини, які повернулися із-за кордону або були в контакті з хворими.

Санаторій має 4 спальні корпуси та лікувально-діагностичний корпус, в якому розміщені: лабораторія, фізкабінет, кабінет лікувальної фізкультури, масажний, інгаляторій, вуглекислотні ванни, зубний кабінет, соляна кімната та кімната обладнана кисневими точками.

У житлового корпусу проведено ремонтні роботи. Кімнати обладнані телевізорами, холодильниками, санвузлами та WiFi.

Володимир Ширма озвучив спільну думку членів робочої групи, що санаторій повинен працювати. Тому керівництво закладу має підготували реальний бізнес-план та презентувати його депутатському корпусу.

Ситуація з протитуберкульозним санаторієм «Лісовий берег» складніша, адже наразі згідно з рішенням сесії обласної ради заклад знаходиться у стадії ліквідації.

Зараз приміщення лікувального та спальних корпусів пустують. Ситуація ускладнюється тим, що голова ліквідаційної комісії, не поставивши до відмова обласну раду, прийняла рішення про відключення опалення. В результаті у будівлях починається процес руйнації, про що свідчить наявність грибка.

На наступному тижні робоча група збереться знову аби озвучити напрацьовані пропозиції та розробити варіанти використання приміщень. 

«Ми маємо прийняти зважене колегіальне рішення. Вже дав доручення Департаменту охорони здоров’я надати інформацію щодо потреби житла для медиків. Будемо розглядати різні варіанти, які запропонують члени робочої групи», - підсумував Володимир Ширма.

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329

DSC02329 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2