В обласній раді відбувся круглий стіл із представниками національних культурних товариств Житомирщини

DSC09303Напередодні Міжнародного дня рідної мови, що відзначатиметься 21 лютого, в обласній раді відбулась зустріч представників національних меншин Житомирської області.

Участь у тематичному заході взяв заступник голови обласної ради Володимир Ширма та заступник директора Департаменту культури, молоді та спорту ОДА Світлана Ярмолицька.

Захід організувала Координаційна рада національно-культурних товариств при Житомирській облдержадміністрації спільно з Департаментом культури, молоді та спорту ОДА.

«В Україні проживає понад 100 національностей. В кожній країні має бути державна мова і разом з тим у кожного народу, кожної національності  є  можливість вивчати в школах і садочках свою рідну мову, випускати літературу, таке право на сьогодні гарантовано Конституцією України. На жаль, багато мов в світі зникають. І це дуже прикро, особливо для того народу, який цією мовою користується . Кожна мова потребує захисту: на рівні держави та народу,  який також повинен дбати про свою мову, підтримувати її та ідентифікувати. А чим більше людина знає мов – стільки раз вона людина», - зазначив  Володимир Ширма.

Під час круглого столу обговорили пропозиції щодо використання коштів Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2021 рік у частині діяльності національно-культурних товариств.

Керівники національних меншин розповіли про викладання рідної мови та проблеми, пов’язані з її вивченням.

 У пресцентрі обласної ради також було розміщено стенд, на якому була представлена література мовами національних меншин (видання та преса).

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

DSC09303

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2