Палац Ганських у Верхівні має стати туристичної меккою України, - Володимир Федоренко

WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.55.40Про розвиток туризму, реконструкцію Маєтку Ганських у Верхівні та міжнародний туристичний маршрут «Дорога Бальзака» говорив голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко у ефірі на телеканалі «СК1». У програмі також взяли участь президент Асоціації «Бальзак-Ганська», кавалер ордену Почесного Легіону, ініціатор масштабного фестивалю Balzac Fest в Україні Жан Рош та депутат облради Тетяна Парфентієва.

«Палац Ганських у Верхівні має стати туристичної меккою України, яка з’єднає нашу країну із Францією та Польщею єдиною екскурсійною ланкою та приверне увагу світу до унікальної історії кохання великого французького письменника Оноре де Бальзака та польської графині Евеліни Ганської у невеличкому українському селищі Верхівня на Житомирщині, яке свого часу вразило француза більше за рідний Париж», - зазначив Володимир Федоренко.

За словами голови обласної ради, керівництво Житомирського агротехнічного коледжу, філія якого вже майже 100 років функціонує у будівлі, готове до переїзду та підтримує ідею збереження культурної спадщини.

«Спілкувався з директором паном Миколою Тимошенко особисто. Залучився та тільки підтримкою, а й професійним союзником у втіленні грандіозного проєкту в життя. Впевнений, що спільними напрацюваннями та зусиллями ми знайдемо для коледжу гарне приміщення та відтворимо автентичність садиби. Для переїзду необхідно створити гідні умови. І тільки тоді ми зможемо перейти до реконструкції пам’ятки. Завдячуючи саме коледжу маєток Ганських вдалось зберегти до наших днів. Заклад точно має залишитись у Верхівні!», - сказав Володимир Федоренко.

Президент Асоціації «Бальзак-Ганська» Жан Рош не перший рік виступає з ідеєю відновити садибу Ганських у Верхівні та відкрити її для тисяч туристів.

«О, знову француз повернувся у Бердичів. Такими словами 25 років тому мене вперше зустріли на Житомирщині», - поділився під час ефіру спогадами Жан Рош.

В рамках міжнародного фестивалю Balzac Fest Асоціація «Бальзак-Ганська» провела близько 40 тематичних заходів у Києві, Бердичеві та Верхівні, безпосередньо біля Маєтку Ганських, де 3 роки жив та творив Бальзак і який занесений до реєстру національних святинь України.

За словами голови обласної ради Володимира Федоренка, розпорядженням вже створена робоча група по Верхівні, яка включає і культурних діячів, і екологів, і лісівників. Також навесні, як тільки буде сприятлива погода, у парку біля палацу планується проведення толоки.

Крім того голова облради зосередив увагу на питаннях інфраструктури. «Від Житомира до пам’ятки у Верхівні буде побудовано нову дорогу. Коли запустимо аеропорт «Житомир», іноземний турист зможе без проблем дістатися до палацу. На Житомирщині є що показати туристу! Ставлю перед собою дедлайн – 3 роки. За цей час наш регіон має трансформуватись у популярний та прогресивний центр туризму із сучасними готелями, тематичними закладами харчування та унікальними туристичними атракціями», - сказав Володимир Федоренко.

WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35WhatsApp Image 2021 03 02 at 15.15.35

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2