113 років тому народився Тарас "Бульба" Боровець

1bb666b0 8f4a 4bae a456 b3cd4d4dd3939 березня 1908 року народився борець за незалежність України, військовий і політичний діяч, засновник «Поліської Січі» Тарас Бульба -Боровець.

У 1940 році наказом керівника уряду УНР Тараса Бульбу офіційно уповноважили відновити національне військо. Вже у 1941 році чисельність УПА «Поліська Січ» сягала 10 000 бійців.

У серпні 1941 року, зайшовши в містечко Олевськ, Бульба-Боровець вишикував загони вояків і привселюдно з військом склав присягу на вірність Україні. Освятивши українські прапори сформованих загонів, їхню зброю, з піднятою шаблею над головою він урочисто проголосив: "звідси розпочнеться визволення України від совітів і всіх її ворогів".

Цього року Україна відзначатиме ювілей – 80 років «Олевської республіки». Історичний документ про її створення Тарас Бульба підписав у будівлі нинішнього Олевського професійного ліцею, який, свого часу, був штабом Поліської Січі.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко відвідав даний заклад під час робочої поїздки до Олевської громади 2 лютого. Тоді, під час спілкування із місцевим викладачем-дослідником Олександром Павленком, голова обласної ради зазначив про необхідність автентичного відновлення кімнати, де відбулася вищезгадана подія.

DSC07597

«Доленосну кімнату, де підписувався Указ, до ювілею ми відновимо. Це буде автентичний мінімузей. Залучимо до реконструкції кращих музейних фахівців та істориків», - зазначив Володимир Федоренко.

Цього року Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка» відбудеться на Олевщині ювілейний 5 раз. Дійство планується на вересень.

IMG 5734

На початку лютого в Олевській громаді створили організаційний комітет по відзначенню заходу, який вирішив, що цього річ проведення фестивалю відбудеться на новій локації – набережна зона річки Уборть за Будинком культури.

Рішення про зміну локації дозволить всім бажаючим, які раніше не мали змоги відвідати фестиваль, що проходив за територією міста, зручно та без перешкод відвідати такий цікавий культурно-просвітницький захід.IMG 5803

IMG 5808

Для молоді одночасно пройде фестиваль «Стежками Бульби Боровця». Також у планах видання тематичних посібників, проведення виставок та квестів.

Олевська міська рада вже офіційно звернулась до Верховної Ради, аби включити 80-річчя «Олевської республіки» до переліку загальнодержавних свят.

Також варто зазначити, що у видавництві ВРУ виходить у світ книга професора кафедри історії України ЖДУ ім Івана Франка Сергія Стельниковича «Тарас Бульба-Боровець: „Ми не можемо ні на хвилину припиняти нашої боротьби“».

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2