Бурштин - це єдине, що може вже завтра допомогти відродженню Житомирщини

lav1Житомирщина має всі шанси для зростання місцевої економіки, бо нам пощастило жити не в пустелі чи на острові серед океану, а на справжній щедрій землі. Проте сьогодні мова йде не про чорнозем, а про те, що під ним. Особливий камінь — бурштин, видобуток якого під контролем громади може успішно трансформуватися у рішення важливих для Житомирщини питань. Однак трансформується, на превеликий жаль, не до обласного бюджету.

Сьогодні Житомирщина має багато соціально-економічних проблем, вирішення яких гальмується відсутністю достатнього фінансування. Наші батьки казали: багатий не той, хто має більше, а той, кому достатньо меншого. І саме так бачить вихід із ситуації недостатнього фінансування соціальних програм керівництво Житомирської обласної ради – треба не чекати, поки хтось нас спасе, а самим шукати механізми і приймати рішення по наповненню скарбниці обласної громади.

Голова обласної ради Анжеліка Лабунська вважає, що підконтрольній громаді області видобуток бурштину - це єдине, що може вже завтра допомогти відродженню Житомирщини. Під час спілкування з депутатами обласної ради голова заявила: «Наша область найбільше постраждала під час Чорнобильської катастрофи і є нагальна проблема будувати новий онкологічний центр (в області один з найбільших показників захворювання на онкологію). На Житомирщині – найбільша кількість учасників АТО, які потребують допомоги і реабілітації. Місцеві дороги у поганому стані, великі проблеми з екологією, серйозна соціальна напруга серед працівників бюджетних установ і пенсіонерів… А добавте сюди фінансування перевезень пільговиків,  ПТУ… Треба чесно казати людям - в обласному бюджеті не вистачає коштів на допомогу усім, хто її потребує, але обласна влада шукає вихід із скрутного становища. На мій погляд вихід є – це видобуток бурштину під контролем обласної громади!»

Але сьогодні ми маємо ситуацію, коли у новому законі про видобуток бурштину хочуть закласти норму, яка суперечить ідеї децентралізації: ліцензії на видобуток бурштину будуть продаватися у Києві, а кошти – перераховуватися у державний бюджет, що є ігноруванням інтересів громади Житомирської області. Саме тому, аби громада області мала консолідовану позицію у питанні надання ліцензій на видобуток бурштину, де було б законодавчо визначено фінансові інтереси громади, Анжеліка Лабунська пропонує депутатам обласної ради визначитися з даного питання та прийняти відповідне рішення на засіданні сесії обласної ради.

«Саме громада Житомирської області повинна вирішувати, хто і на яких засадах буде видобувати бурштин на нашій землі» - вважає Анжеліка Лабунська.

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2