Депутати проконтролювали підготовку шкіл до нового навчального року

osv001В обласній раді 29 серпня за участі голови обласної ради Анжеліки Лабунської відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань. Депутати розглянули 5-ть питань порядку денного. Головувала на засіданні Олена Галагуза.

Під час засідання найбільшу дискусію викликало питання підготовки загальноосвітніх закладів до нового навчального року та проблеми у галузі освіти.

Цього року за шкільні парти сядуть 27 тис. школярів, серед них 13 тис. першокласників. 10 тис. підлітків стануть студентами професійно-технічних училищ. Попри проведену роботу з підготовки навчальних закладів до нового навчального року, без проблем у галузі освіти не обійшлося. Зокрема, не забезпечені повною мірою школярі гарячим харчуванням, у деяких школах ще не повністю завершені ремонтні роботи. Окрім цього існують проблеми і з перевезенням дітей та забезпеченням їх підручниками.

Обговорюючи підготовку до нового навчального року, голова обласної ради Анжеліка Лабунська зупинилась на обдарованих дітях, які після закінчення шкіл виїжджають здобувати вищу освіту за межі області.

«На жаль випускники шкіл, які мають гарні знання і здібності,  продовжують своє навчання не в нашій області, навіть не в Києві - вони виїжджають за кордон, бо там для таких дітей створюються всі необхідні умови.  Треба розробити програму для обдарованих дітей і при прийнятті обласного бюджету на наступний рік передбачити кошти, аби заохочувати таких дітей залишатися на Житомирщині. Ми маємо гарантувати їм проходження практики, працевлаштування, виділення житла. Також в рамках цієї програми треба передбачити кошти для надання фінансової підтримки дітям для участі в олімпіадах. Багато випадків, коли діти не можуть собі дозволили поїхати на такі заходи, щоб продемонструвати свої знання через те, що не мають коштів або змушені самотужки шукати гроші чи спонсорів. Тому ця програма просто необхідна, бо ми втрачаємо еліту нашої області», - наголосила Анжеліка Лабунська.

Пропозицію голови обласної ради підтримали усі депутати постійної комісії.

Доволі жваво обговорили члени комісії питання забезпечення соціальним житлом і соціальним супроводом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчили навчання у професійно-технічних училищах. Наразі від громадськості надійшла інформація про 18 осіб такої категорії, які мають реальні проблеми з житлом.

На думку голови обласної ради, соціальні служби не володіють інформацією про те, куди йдуть діти після закінчення ПТУ.

«Керівники професійно-технічних закладів виписують дітей-сиріт «в нікуди». І нікого не хвилює, де вони будуть жити, працювати. Директори ПТУ мають звітувати - якщо така дитина закінчує навчальний заклад, куди її виписують і де вона буде працювати. Це треба поставити на контроль. В області є кричущий випадок, коли сирота після закінчення ПТУ три роки жила під мостом в Бердичеві і ніхто про це не знав», - сказала Анжеліка Лабунська.

Серед іншого,  депутати розглянули звернення Житомирської міської ради щодо нагородження педагогічних працівників Грамотою Верховної Ради України, конфліктну ситуацію на комунальному підприємстві «Житомирська обласна філармонія ім. С. Ріхтера» та питання заборгованості ДЮСШ з футболу «Полісся» за виготовлення проектно-кошторисної документації.

osv001

osv002

osv003

osv004

osv005

osv006

osv007

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2