Правова допомога стане доступнішою: з 1 вересня на Житомирщині запрацює 19 бюро правової допомоги

429ff6c8480aСьогодні в Україні функціонує 125 центрів безоплатної правової допомоги, що надають правову допомогу в кримінальних провадженнях усім затриманим, підозрюваним чи обвинуваченим, які не можуть власним коштом залучити адвоката або участь адвоката є обов`язковою, а також соціально незахищеним категоріям, учасникам бойових дій, в тому числі АТО,  дітям-сиротам тощо – у цивільних або адміністративних спорах.

До центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги звертаються з найрізноманітнішими питаннями, від найпростіших (спадкові) до найбільш складних (земельних, реабілітація жертв політичних репресій тощо).

Фахівці центрів практикують альтернативні форми діяльності, зокрема мобільні консультаційні пункти: адвокати виїжджають на місця, у віддалені села чи спеціалізовані установи для надання правової допомоги соціально незахищеним верствам населення. У Житомирській області працює 37 таких мобільний пунктів.

Вже з 1 вересня в Україні почнуть обслуговувати громадян 428 бюро правової допомоги. На Житомирщині буде відкрито 19 бюро, де люди, не залежно від їх майнового стану, зможуть отримати консультацію з будь-яких правових питань.

У кожному бюро працюватиме 2-3 працівники-юристи, які надаватимуть послуги громадянам. Зокрема, надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації); забезпечуватимуть доступом до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян) та доступом до електронних сервісів Міністерства юстиції; здійснюватимуть активне правоосвітництво.

Утворення бюро не потребуватиме додаткових видатків державного бюджету. Їх ресурсне забезпечення здійснюватиметься за рахунок майна та коштів районних та міських управлінь юстиції, які ліквідовані.

Така реформа територіальних органів юстиції є наступним логічним етапом децентралізації послуг Міністерства юстиції України та надання можливості отримання таких послуг у режимі онлайн із одночасним розширенням доступу до безоплатної правової допомоги та підвищенням її якості.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно та цілодобово).

Регіональний центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

у Житомирській області

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2