У комунальному закладі Житомирської обласної ради лікарі попереджають інвалідність у дітей

1dbud2Під час відвідування комунального закладу «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків» заступник голови обласної ради Максим Вілівчук детально вивчив його роботу та обговорив Проект рішення щодо змін до Положення роботи закладу, котрий внесений на чергову сесію.

У новій редакції Положення пропонується приймати дітей віком від народження до 6-ти річного віку (включно), обслуговувати дітей з обмеженнями життєдіяльності та надавати паліативну допомогу та догляд за дітьми - інвалідами.

«Наш заклад не є конкурентом в області, оскільки він єдиний, що спеціалізується і працює за цим напрямком. Ми просимо обласну раду та профільні управління дати дозвіл на те, аби приймати дітей з віддалених районів Житомирщини. Ми хочемо зробити стаціонарні ліжка для мам з дітьми, які б мали змогу протестувати дитину, а ми б навчили та показали, як працювати зі своїм чадом.  І так дитина не стане інвалідом - це саме головне», - розповідає керівник закладу Світлана Урсуленко.

В закладі використовують систему педагогічного виховання Монтессорі, котра підкреслює і розвиває потенційні здібності дитини, використовуючи спеціально розроблені навчальні матеріали, та ретельно підготовлене середовище, приділяючи велику увагу незалежності дитини та її індивідуальним потребам. Але найголовніше - вчасне та професійне встановлення діагнозу та подальше спеціальне лікування, яке попереджає інвалідність.

«Діти є особливо уразливою групою з огляду на їхній вік, психічний і фізичний розвиток, вони потребують спеціального постійного догляду і захисту, а особливо ті, які позбавлені батьківського піклування. Забезпечення підтримки функціонування такого закладу, де перебувають діти з усієї Житомирщини, і де для них здійснюють величезний спектр процедур для попередження інвалідності - потребує консолідації зусиль органів місцевого самоврядування, колективу Будинку дитини, батьків та громадськості. Там, де у прямому сенсі ставлять дітей на ноги має бути усе необхідне для роботи і охоплення найбільшої кількості дітей, котрі потребують допомоги. На комісіях ми будемо порушувати це питання та максимально сприятимемо розвитку, розширенню даного Будинку дитини», - зазначає Максим Вілівчук.

Варто зазначити, що протягом 2016 року у відділенні медико-соціальної реабілітації будинку дитини отримали допомогу 663 амбулаторні хворі (за 2015 – 528 дітей). З метою проходження реабілітації звернулись 285 дітей, 378 дітей проходили медико-педагогічну діагностику та корекцію.

1dbud1

1dbud2

1dbud3

1dbud4

1dbud5

1dbud6

1dbud8

1dbud9

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2