1 червня — Міжнародний день захисту дітейЩороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Напередодні свята у Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера відбувся урочистий захід для дітей-сиріт "Моя дитяча мрія".

Аби привітати дітей та відзначити тих, хто про них піклується, до заходу долучились заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма та перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.

"Діти — це наше майбутнє. Майбутнє кожної країни. На превеликий жаль, наші діти відчули на собі, що таке війна, і нині потребують особливої турботи. Дякую всім, хто докладає зусиль, аби діти почувалися захищеними сьогодні, попри будь-які обставини, та мали в майбутньому теплі спогади про своє дитинство", — зазначив Володимир Ширма.

Під час святкового заходу свою творчість дітям щедро подарували солісти та колективи Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера.

Довідково.

Міжнародний день захисту дітей  — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949-го у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924 року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.