Житомирська обласна рада шукає кандидатів у присяжні для Лугинського районного суду Житомирської областіЖитомирська обласна рада відповідно до  статті 64 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою затвердження списку присяжних у кількості 15 осіб для Лугинського  районного суду Житомирської області, оголошує про початок прийому заяв від громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Лугинського районного суду Житомирської області та які відповідають вимогам до присяжного*, передбаченим статтею 65 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", для включення до списку присяжних вказаного вище суду.

Разом із особистою заявою (зразок додається) подаються:

  • копія паспорта громадянина України (у формі книжечки 1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації, або у вигляді ID-картки  та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування);
  • документ, що підтверджує відсутність судимостей;
  • документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  • автобіографія.
  • письмова згода на збір та обробку персональних даних (додається).

Прийом документів буде здійснюватися Житомирською обласною радою до 31.07.2024 за адресою: м. Житомир, майдан  ім. С.П. Корольова, 1, каб. 115, канцелярія обласної ради.

За додатковою інформацією звертатись у відділ юридичної та кадрової роботи  виконавчого апарату Житомирської обласної ради: контактний   телефон: (0412) 43-21-36, 0673915439, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..   

*Вимоги до присяжного:

1. Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

2. Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

3. Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Додаткова інформація:

1. Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода.

2. За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.

3. На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.

4. Присяжні є суб'єктами декларування.