Комісія з гуманітарних питань розглянула понад 30 питань порядку денного2 квітня під головуванням Оксани Олійник відбулося засідання постійної комісії з гуманітарних питань.

У засіданні взяли участь перший заступник голови Житомирської обласної ради Олег Дзюбенко, заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Арендарчук, в.о. начальника управління майном Житомирської обласної ради Роман Сечін, керівники структурних підрозділів Житомирської ОВА та обласних комунальних закладів.

До порядку денного увійшли питання, що стосуються розвитку освіти, культури та соціальної сфери області.

Зокрема, під час засідання члени комісії заслухали та взяли до відома звіт Житомирської обласної військової адміністрації щодо виконання Програми економічного і соціального розвитку області за 2024 рік, а також  інформацію про реалізацію заходів Програми комплексного відновлення Житомирської області у 2024 році.

Також члени комісії обговорили стан функціонування освітніх і культурних закладів.

Депутати погодили проєкт рішення про зміну назви та затвердження Статуту Бердичівського навчально-реабілітаційного центру у новій редакції, який передбачає перейменування Бердичівської спеціальної школи, де наразі навчаються 105 дітей із порушеннями інтелектуального розвитку, на Бердичівський навчально-реабілітаційний центр Житомирської обласної ради. За інформацією очільниці Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Наталії Осипович, більшість вихованців мають високий рівень потреби в підтримці, складні вади розвитку та інвалідність. Дане рішення, зокрема, сприятиме зменшенню норми дітей у класах і покращенню якості спеціальної освіти.

Також члени комісії підтримали проєкт рішення про зміну назви та затвердження Статуту закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Житомирський багатопрофільний коледж» у новій редакції, який передбачає перейменування Житомирського професійного ліцею на «Житомирський багатопрофільний коледж» Житомирської обласної ради. За інформацією Наталії Осипович, у закладі навчаються 304 учні, серед яких діти-сироти та діти побавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю. Матеріально-технічна база та персонал відповідають вимогам стандартів професійної освіти. Проведена трансформація дозволить розширити освітні можливості, впроваджувати нові професії й освітні програми, підвищити престижність закладу.

Окрім того, на засіданні депутати розглянули та підтримали низку майнових питань, а також звернень комунальних закладів щодо погодження структури та штатної чисельності.

Депутати заслухали інформацію про результати відвідування представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Житомирської спеціальної школи №2 та Березівської спеціальної школи, результати моніторингу дотримання права на бібліотечне обслуговування в умовах воєнного стану, проведеного в обласній універсальній бібліотеці ім. Олега Ольжича. Доповідали керівники зазначених закладів. Члени комісії наголосили на важливості системного контролю за дотриманням прав людини та якістю надання послуг у всіх сферах життєдіяльності області.

Також на засіданні голова комісії Оксана Олійник повідомила про висунення кандидатур на щорічну Премію Верховної Ради України для педагогічних працівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти.