У Житомирі відзначили День Гідності та Свободи та 10-ту річницю Революції Гідності Щороку 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи - в річницю початку Євромайдану.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке перекреслювало європейське майбутнє України. Євромайдан перетворився на Революцію Гідності, яка змінила хід історії нашої держави та життя українців.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять усіх, хто поліг за рідну країну під час Революції Гідності. Ми згадуємо тих, хто став на захист демократії, громадянських прав і свобод, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Ми дякуємо всім, хто нині зі зброєю в руках відстоює Гідність і Свободу України.

Тож з нагоди Дня Гідності та Свободи та 10-ї річниці Революції Гідності у Житомирі на майдані Корольова відбувся пам'ятний захід за участі заступника голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми, депутатів Житомирської обласної ради, заступників начальника Житомирської ОВА Юрія Денисовця, Віктора Градівського, Олександра Федька, секретаря Житомирської міської ради Віктора Клімінського, військовослужбовців, духовенства, громадськості та ЗМІ.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих під час Революції Гідності. Представники Ради Християнських церков Житомирщини провели спільний молебень. Потому присутні запалили лампадки та поклали квіти до пам'ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Довідково. День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.
Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».