Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року. Перші вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись 24 грудня 1939 року. Обрано 80 депутатів, із них – 25 жінок. Серед депутатів обласної ради першого скликання – 4 робітники, 62 службовця, 14 колгоспників; 7 депутатів мали вищу освіту, 24 – середню, 49 – початкову.

На першій сесії першого скликання, яка відбулась 9-10 січня 1940 року, головою виконавчого комітету обласної Ради депутатів трудящих обраний Перов Володимир Михайлович. Створено шість постійних комісій:

-         охорони здоров’я;
-         комунального господарства;
-         місцевої промисловості;
-         шкільна;
-         торгова;
-         бюджетна.

У роки Великої  Вітчизняної війни, з 1941 по 1943 рік, обласна рада тимчасово припинила роботу і відновила її в січні 1944 року.

Перші післявоєнні вибори в обласну Раду депутатів трудящих відбулись  21 грудня 1947 року.

У березні 1963 року створені обласна сільська Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Героя Соціалістичної праці Ботвинова Олександра Гнатовича) і обласна промислова Рада депутатів трудящих (головою виконкому обрано Кременицького Віктора Олександровича).

У грудні 1964 року на спільній сесії сільська і промислова ради об’єднались в Житомирську обласну Раду депутатів трудящих.

У 1977 році, згідно з Конституцією СРСР,  Ради депутатів трудящих стали називатись Радами народних депутатів.

Закріплення нині діючої моделі місцевого самоврядування було здійснено в Конституції України 1996 року і законодавчо оформлено  Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» 1997 року.

 

25 жовтня 2015 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад.
До обласної ради сьомого скликання обрано 64 депути.
На першому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 12 листопада 2015 року, головою обласної ради обрано Лабунську Анжеліку Вікторівну.

 

Утворено 8 депутатських фракцій:
-     „Блок Петра Порошенка „Солідарність”;
-     ВО „Батьківщина”;
-     політичної партії „Опозиційний блок”;
-     Радикальної партії Олега Ляшка;
-     політичної партії „Об’єднання „Самопоміч”;
-     „Народна партія”;
-     Всеукраїнського об’єднання „Свобода”;
-     ПП „Українське об’єднання патріотів „Укроп”.

На другому пленарному засіданні першої сесії Житомирської обласної ради сьомого скликання, яка відбулась 26 листопада 2015 року, утворено  7 постійних комісій:
- з питань бюджету і комунальної власності;
- з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку;
-  з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села;
-  з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів;
-  з гуманітарних питань;
-  з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів;
-  з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

 

НОВИНИ

Житомирська спортсменка виборола "срібло" на чемпіонаті України зі стрільби з лука

438917958 814218094072978 5011302277205765831 n

У період з 20 по 24 квітня вихованка обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Динамівець» Житомирської обласної ради Оля Хомутовська взяла участь у чемпіонаті України серед ШВСМ, СДЮШОР, ДЮСШ, та УОР зі стрільби з лука, який відбувся в м. Чернівці.

Мінветеранів за підтримки Польщі планує відкрити центри психосоціальної підтримки у Житомирській області

channels4 profileМінветеранів продовжує співробітництво з Посольством Республіки Польща в Україні та представниками Фонду міжнародної солідарності у напрямку психологічної реабілітації ветеранів. У Житомирській області планується відкриття центрів психосоціальної підтримки учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів родин загиблих Захисників і Захисниць України, а також внутрішньо переміщених осіб.

У Житомирі працює кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль

photo 2024 04 24 14 28 07

При КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради продовжив роботу кабінет психосоціальної підтримки для вагітних та породіль. Робота кабінету – надання інформаційно-консультаційних та психологічних послуг фахівцем із соціальної роботи та психологом. Консультації здійснюються у межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).