02 v kinets teksta

У Житомирському обласному онкодиспансері 18 квітня відбулось засідання спільного товариства лікарів-онкологів та лікарів первинної медико-санітарно допомоги, відповідальних за онкологію.

Під час заходу директор онкодиспансеру Ігор Сабадаш поінформував присутніх про онко-епідеміологічну ситацію в області, що склалась у першому кварталі поточного року; завідувач торакального відділення Тадеуш Муравйов розповів про організацію та стан надання медичної допомоги пацієнтам з раком легенів; завідувач онкохірургічним відділенням Ігор Міщеряков доповів про колоноскопію, як метод скринінгу колоректального раку, її роль у виявленні злоякісного новоутворення та його лікування; лікар-мамолог Василь Широкий озвучив інформацію щодо стану надання медичної допомоги жінкам, хворим на рак молочної залози та ефективність використання скринінгу закладами ПМСД.

Крім цього, на засіданні розглядалось питання виконання Указу Президента «Щодо профілактики, ранньої діагностики та лікування злоякісних новоутворень».

Директор медичного закладу Ігор Сабадаш, розповідаючи про онко-епідеміологічну ситацію, зазначив, що цього року в області виявлено 706 нових випадків захворювання на онкопатологію, від раку помер 291 пацієнт. Станом на 31 березня цього року на онкологічному обліку в Житомирському онкодиспансері перебуває 34 822 онкохворих.

«Цього року в порівнянні з минулими періодами спостерігається зменшення кількості виявлених онкохворих з початковими стадіями захворювання. Натомість зростає кількість пацієнтів, у яких діагностують рак на четвертій, занедбаній стадії – майже 22 % онкохворих. У той же час у минулому році цей показник становив 20%. З року в рік зберігаються найвищі показники онкохворих з четвертою стадією захворювання на рак легень – 60,4%, рак шлунку 41,4%, рак яєчників 40,9%», – розповів лікар.

На заході лікарі-онкологи відмічали, що більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях, та наголошували на необхідності проводити роз’яснювальну роботу серед пацієнтів щодо регулярного проходження профілактичних обстежень.

Джерело: сайт Житомирського обласного онкологічного диспансеру