НСЗУ пояснює куди може звернутися ветеран щодо психічного здоров'я за Програмою медичних гарантійЯкщо ветерану необхідна допомога щодо психічного здоров'я, першочергово він може звернутися до сімейного лікаря, який працює в закладі з договором НСЗУ на пакет медпослуг “Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”. Сімейні лікарі цих закладів пройшли відповідний курс та можуть надати першу психологічну допомогу, виявить психічні і неврологічні розлади, направити на лабораторні та інструментальні дослідження, призначити лікування та забезпечити психологічну підтримку членів родини. За потреби лікар первинної медичної допомоги направить пацієнта до психіатра. Також до психіатра можна звернутися без направлення. Така послуга доступна у закладах, які мають договір з НСЗУ на пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Крім того, Програма медичних гарантій покриває стаціонарне лікування пацієнтів із психіатричними розладами. Детальніше про ці послуги можна дізнатися сайті НСЗУ в розділі “Громадянам” / ”Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах” за посиланням https://cutt.ly/2ercLjgJ.

Пацієнт із розладами психіки та поведінки також може отримати послуги в рамках пакету “Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”. До складу мобільної мультидисциплінарної команди входять психіатр (та/або психіатр дитячий за умови надання допомоги дітям), психолог або психотерапевт та медична сестра. В основному такі команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування. Психіатрична допомога надається мобільними командами за місцем перебування пацієнтів. Також за погодженням з пацієнтами чи їхніми рідними така медична допомога може надаватись за місцем базування мультидисциплінарної команди. Щоб отримати послуги за пакетом “Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами”, ветерану необхідно мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію або ж направлення психіатра. Також у пацієнта має бути встановлено відповідний діагноз психічного чи неврологічного розладу. З направленням потрібно звернутись в той медичний заклад, який має договір із НСЗУ за вищезгаданим пакетом.

Знайти сімейного лікаря, який надає ментальну підтримку, а також заклад для психіатричної допомоги можна за допомогою інформаційного дашборду “Надавачі медичної допомоги за напрямом “Психологічна та психіатрична допомога” на сайті НСЗУ за посиланням: https://cutt.ly/JercBBqR.

Або можна запитати необхідну інформацію в оператора контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.

НСЗУ нагадає, що Програма медичних гарантій є універсальною і має на меті забезпечити всіх громадян доступними та якісними медичними послугами, незалежно від соціального статусу чи місця проживання.

Джерело: Національна служба здоров'я України