95f59bfa1b17be8b98126d49d6a81f12З 6 січня Український культурний фонд розпочав приймати заявки на п’яту конкурсну програму восьмого грантового сезону «Культура. Регіони». Кінцевий термін подачі – 24 лютого, 18:00. Загальний бюджет програми – 37 млн грн. 

Цілі програми «Культура. Регіони»:

  • підвищення спроможності громад до генерування нового конкурентоспроможного культурного продукту;
  • підтримка локального культурного продукту для популяризації культурних особливостей та спадщини регіону, стимулювання туристичного потенціалу, зокрема проєктів, націлених на збереження, розвиток та репрезентацію нематеріальної культурної спадщини;
  • розвиток кроссекторальних партнерств та підтримка конкурентоспроможних проєктів, потенційно привабливих для залучення недержавних інвестицій та здатних до сталого розвитку;
  • підтримка культурно-мистецьких проєктів, направлених на культурну реінтеграцію деокупованих та прифронтових регіонів України, відновлення культурно-мистецького життя через підтримку сфери культури, митців та культурних діячів;
  • підтримка проєктів, направлених на збереження та захист культурних надбань (зокрема через диджиталізацію) та культурної сфери у деокупованих та прифронтових регіонах України.

Програма складається з трьох ЛОТів:

  • ЛОТ «Локальна культура» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням). 
  • ЛОТ «Реінтеграція культурою. Проєкти для прифронтових та деокупованих територій» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).
  • ЛОТ «Культура у фокусі громад» у співпраці з Благодійним фондом «МХП-Громаді» (подача заявок розпочнеться пізніше). 

Хто може подаватися:

  • заявником ЛОТу «Локальна культура» може бути орган місцевого самоврядування населеного пункту, крім обласних центрів та міста Києва, що зареєстрований на території України відповідно до чинного законодавства без обмежень щодо строків реєстрації (за винятком тимчасово окупованих територій) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури, а також юридична особа всіх форм власності та фізична особа-підприємець, кожна з яких зареєстрована на території України (за винятком тимчасово окупованих територій), крім обласних центрів та міста Києва, не менше ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід у сфері культури.
  • заявником ЛОТу «Реінтеграція культурою. Проєкти для прифронтових та деокупованих територій» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що не менше ніж за один рік до дати оголошення конкурсного відбору, відповідно до чинного законодавства, зареєстрована на територіях областей, де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані, а саме: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за винятком тимчасово окупованих територій на момент підписання грантового договору) та має відповідний досвід діяльності у сфері культури. 

Який розмір фінансування можна отримати:

  • ЛОТ «Локальна культура»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 1 млн грн. Для ЛОТу передбачено обов’язкове співфінансування у розмірі не менше 10% від суми проєкту.
  • ЛОТ «Реінтеграція культурою»: мінімальна сума гранту(не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 1 млн грн.

Які проєкти можна реалізувати: 

  • ЛОТ «Локальна культура»: мистецька виставка (офлайн чи онлайн); експозиція, реекспозиція; екскурсія, віртуальна екскурсія (в тому числі аудіогід, 3D-тур тощо); культурно-пізнавальний маршрут; артоб'єкт; резиденція; вистава; креативний простір (експериментальна лабораторія, майстерня тощо); цифровий продукт (3D-модель, мультимедійна голограма тощо);
  • ЛОТ «Реінтеграція культурою»: артоб'єкт; аудіозапис (синглу/альбому); концерт; виставка, експозиція, реекспозиція; вистава, п’єса, перфоманс; мурал, графіті; вироби народних промислів та ремесел; освітні та освітньо-аналітичні проєкти у сфері культури та креативних індустрій; цифровізація культурної спадщини; інклюзивні продукти (виставка, вистава, відеоконтент, концерт).

Як взяти участь:

  1. Ознайомитись з Інструкціями для заявників, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.
  2. Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.
  3. Обрати програму «Культура. Регіони», відповідний ЛОТ та тип конкурсу, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. Покрокова інструкція «Як подати заявку?» – за посиланням
  4. Маєте ідею культурного проєкту? Реалізуйте її за підтримки УКФ! 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії.   

Джерело: Український культурний фонд