У Житомирі презентували результати проєкту «Інтерактивний музей “Голоси жінок Житомирщини”»13 травня у Житомирі відбувся прес сніданок для представників медіаспільноти області, під час якого громадська організація «Скриня корисних справ» презентувала результати культурно-освітньої ініціативи — проєкту «Інтерактивний музей “Голоси жінок Житомирщини”». Його мета — повернути до публічного простору імена визначних жінок регіону через візуальні образи, аудіоісторії та публічні заходи.

Серед героїнь — освітянки, науковиці, мисткині, політикині, правозахисниці, чий внесок у розвиток Житомирщини та України залишався недооціненим:

• Олена Пілка — письменниця, науковиця, меценатка;

• Наталія Скорульська — балерина, лібретистка, фундаторка національного балету;

• Віра Нечаївська — поетка, діячка Української Центральної Ради;

• Марія Пономаренко — дитяча письменниця;

• Вероніка Морозівна, Олена Левчанівська, Надія Овсянікова — правозахисниці, педагогині, діячки товариства «Просвіта».

Повний список героїнь – на сторінці проєкту.

«Наше завдання — не лише розповісти історії цих жінок, а й підкреслити їхню значущість у контексті сучасності», — зазначила голова ГО «Скриня корисних справ» Оксана Давиденко.

У межах проєкту реалізовано кілька сучасних форматів: інтерактивну виставку з ростовими фігурами героїнь, аудіоесеї, друковану збірку, а також виставу у форматі документального театру. Ініціатива охопила п’ять громад області — Бердичів, Звягель, Хорошів, Коростень і Житомир, де пройшли зустрічі з жінками-лідерами, активними учасницями суспільно-політичного життя. Загалом у проєкті взяли участь 27 спікерок, які поділилися своїми історіями, досвідом та баченням сучасного жіночого лідерства.

«Це не просто відновлення історичної пам’яті, а діалог між поколіннями, між минулим і сьогоденням, що підкреслює вагому роль українського жіноцтва у всі часи», — наголосила координаторка проєкту Інна Палько.

За словами організаторів, ініціатива має на меті не лише розвиток гендерної культури, а й зміцнення локального патріотизму у громадах області.

Фінальним заходом проєкту стане документальна вистава «Будь її голосом», яка відбудеться 20 травня о 17:00 у Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера.

Проєкт реалізується за підтримки Українського Жіночого Фонду.

У Житомирі презентували результати проєкту «Інтерактивний музей “Голоси жінок Житомирщини”»